مراقبت مو از آسیب کلر استخر

یکی از اقدامات لذت بخش و تفریحات مهیج بهار و تابستان، شنا کردن در استخر است. استخر رفتن در عین حال که بسیار لذت بخش است، بسیار آسیب زننده به پوست و مو نیز است

مراقبت از مو قبل و بعد از استخر به خصوص برای کاهش آسیب های کلر استخر به مو نکته ی مهمی است که اگر ندید گرفته شود موجب تغییر رنگ مو وآسیب به موها می شود . کلر بخش مهمی از نگه داری استخر ها برای تمیز بودن است اما همچنین میتواند موهای شما را خشن کند .

چگونه از آسیب های کلر استخر به پوست جلوگیری کنیم؟

 

  • مالیدن روغن قبل از پریدن در استخر

موی شما را ضدآب می سازد و یک لایه محافظ روی پوست سر شما ایجاد می کند . این امر مانع از ورود کلر به تمام پوست سر شما و آسیب وارد کردن به رنگ و درخشندگی مو می شود .

این امر هم چنین از تغییر رنگ موهای بلوند و رنگ شده به سبز جلوگیری می کند . برای تمیز و مرطوب شدن مو، روغن را به آرامی روی موی سر خود ماساژ دهید و حالا شما آماده برای رفتن به استخر هستید . یک روغن از بین مجموعه روغن ها روغن نارگیل, روغن زیتون, روغن آرگان و روغن مارکوکان (Moroccan) برای رطوبت و محافظت مو انتخاب کنید .

  • کلاه مخصوص شنا بپوشید

بهداشت عمومی هنگام شنا کردن به پوشاندن کل مو در کلاه ارتباط می یابد . قبل پریدن در استخر شنا، موی خود را کاملا توی کلاه قرار دهید . کلاه، موی شما را خشک و دور از تمام مواد شیمیایی نگه می دارد .

  • طولانی مدت در استخر نمانید

سانس استخرها معمولا یک ساعت و نیم الی دو ساعت است. اگر از استخر های شخصی یا بدون محدودیت زمانی استفاده می کنید، حواستان باشد بیشتر از دو ساعت در استخر نمانید.

 

  • آبکشی بعد از استخر

حتما بعد از بیرون آمدن از استخر، پوست کل بدنتان را با آب معمولی آبکشی کنید. بعد از بیرون آمدن از استخر هر چه سریعتر این کار را انجام دهید ، آسیب کمتری به پوستتان می رسد. بهتر است شستشوی پوست بدنتان را شامپو بدن انجام دهید. شامپو بدن ها در مقایسه با صابون ها، هم پوست بدن را نرم تر میکنند و هم PH پوست را تنظیم میکنند.

اگر پوست خیلی خشکی دارید بهتر است بجای لوسیون بدن از کره بدن استفاده کنید. کره بدن تا 60 درصد رطوبت رسانی بیشتری به پوست انجام میدهند و ماندگاری آن بیشتر خواهد بود.

اگر از استخرهای روباز استفاده می کنید، حتما از ضدآفتاب ضدتعریق استفاده کنید و استفاده از ضدآفتاب را مخصوصا برای صورت جدی بگیرید و ضدآفتابتان را مرتب تمدید کنید.

 

  • موی خود را با شامپو بشویید

برای خلاص شدن از شر کلرهای باقی مانده روی موهای خود بعد از شنا کردن بلافاصله موی خود را شست و شو دهید . کلر به موها می چسبد و اگر فورا آن را شست و شو ندهید بعدا شستن آن سخت تر می شود .

 

شامپوی روزانه شما ممکن است در اینجا کارایی نداشته باشد ، بنابراین ما یک شامپو آنتی کلر برای از بین بردن کلر و سایر باقی مانده های مواد معدنی مانند کاپر(ترکیبات مسی) به شما توصیه می کنیم .

 

پس از آن استفاده از یک مرطوب کننده ایده خوبی است . این مرطوب کنندگی با خشکی مقابله کرده و رطوبت موها را افزایش می دهد و آن ها را به خوبی تقویت می کند .

  • گیسوان خود را شانه کنید.

شانه کردن با شانه ای که دندانه های بزرگ دارد، موج های ایجاد شده در مو را کنترل می کند . و یک راه آسان برای باز کردن گره های موی شما بدون هیچ دردی می باشد . این امر ریزش مو (یا موخوره) را نیز کاهش می دهد

کلیدواژه : استخرمراقبت مو
آرایشی بهداشتی
درباره ما
ارسال دیدگاه